בדיוק כמו שהיבטים כל כך רבים בחיינו כיום הפכו לגלובליים ורב-לאומיים, כך גם תחומי הפשיעה, האכיפה והמודיעין המשטרתי/רגולטורי הפכו לבינלאומיים, גם מבחינת מוביליות העולמית של אנשים ובהחלט גם מבחינת יכולות העברת ושיתוף המידע והמשאבים בין גורמים שונים העוסקים בחקירות בינלאומיות. בין אם מדובר על תיק פלילי בינלאומי או על חקירת עבירות מס  בינלאומית, אם אתם מעורבים בחקירה גלובלית לגביכם בצורה כזו או אחרת, אתם זקוקים לייעוץ וייצוג משפטי מגורם מומחה במשפט בינלאומי ובהתנהלות ספציפית במסגרת חקירות בינלאומיות. 

משרד עורכת הדין קרן שקד עוסק בדיני מס ומשפט פלילי, כולל התמחות פרטנית ומוכחת במשפט בינלאומי וסיוע בתיקים עם הקשרים ופעילויות בינלאומיות. 

מקרים מגוונים של חקירות בינלאומיות

היקף המקרים והתיקים המעורבים בחקירות בינלאומיות למיניהן הוא כמובן רחב ומגוון במיוחד. אירוע שכזה יכול להיות בירורים וחקירות של רשות המיסים לגבי נכסים שתושב ישראלי מחזיק למשל בחו"ל, כדי לאשר או לשלול חשדות לביצוע עבירות מס למשל. מקרה אחר יכול להיות חקירה בינלאומית בשיתוף אינטרפול לגבי אדם שביצע פשע פלילי במדינה אחת ונמלט למדינה אחרת. וישנם כמובן עוד מקרים רבים בהם מתנהלות כנגד ישראלים או אזרחי מדינות זרות חקירות גלובליות – תיקי עבירות סייבר ומחשב, תיקים כלכליים, תיקי סחר בסמים או בבני אדם, חקירות פליליות למיניהן, חקירות למניעת טרור, עבריינים מחו"ל שביצעו עבירות כנגד ישראלים או גופים ישראלים, תיקי שחיתות למיניהם וכן הלאה. 

חקירות שכאלו, המתפרסות על פני כמה מדינות, יכולות להתנהל ע"י גורמי חיקור ואכיפה מישראל הנשלחים ליעד מסוים בחו"ל לביצוע חקירה לצד גורמים מקומיים, לחלופין חקירות אלו מתקיימות לא אחת בסיוע האינטרפול ועם עבודת שטח של גורמי אכיפה וחקירה מקומיים במדינות היעד השונות. כך או כך, מרגע שמעורבים בחקירה גורמי אכיפה ומשפט מחוץ למערכת הישראלית, אתם חייבים עו"ד מומחית למשפט בינלאומי ולהתנהלות חכמה ואפקטיבית גם מול גורמים בחו"ל ולא רק מול הגורמים המתאימים בישראל. 

היבטים משפטיים של חקירות בינלאומיות

כאשר זה נוגע לחקירה בינלאומית המתקיימת נגדכם או שיש לכם נגיעה כלשהי אליה, ישנם היבטים משפטיים רבים, מה ששוב ושוב ממחיש את הצורך בליווי משפטי מדויק המתאים למשימות מורכבות וייחודיות אלו. במקרים רבים, למשל כאשר ישראלים מעורבים בחקירות רב-לאומיות, הייצוג המשפטי הנכון והמתאים ביותר יכול להיות ההבדל המכריע בין אישום וריצוי עונש מאסר במדינה זרה לבין השלמת התהליך בישראל או אפילו בין סגירת האירוע עם מינימום נזקים פליליים, אישיים וכלכליים מול גורמי החקירה והאכיפה הרלוונטיים וחזרה בטוחה ויעילה לישראל. 

היבטים משפטיים של חקירות בינלאומיות כוללים למשל בירורים לגבי צווי מעצר בינלאומיים של האינטרפול ובקשות לביטול צווים שכאלו, טיפול בנושאי הסגרה לישראל או מישראל למדינה זרה, סיוע בייצוג משפטי לישראלי המואשם בחו"ל בביצוע עבירות, סיוע בניהול התיק מול גורמי חקירה ואכיפה בישראל – למשל רשות המיסים ו/או המשטרה, בירור לגבי חוקיות החקירה הגלובלית ופעילויות שונות שבוצעו בה ע"י גורמי החקירה וכן הלאה עם מכלול היבטים ודברים שעו"ד מומחית למשפט בינלאומי יכולה לסייע בהם ולקדם את האינטרסים שלכם בהקשר לחקירות, אישומים, מעצרים והליכים משפטיים שונים.

    השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ
    דילוג לתוכן