הלבנת הון המגיעה פעמים רבות מעולם הפשיעה המאורגנת, אך היא גם קיימת בעולם עבירות הצווארון הלבן ובמכלול של היבטים משפטיים אחרים בישראל ובעולם. המונח נקרא הלבנה של הון מכיוון שהוא הופך "כסף שחור" ובלתי חוקי ללבן וכזה שנראה חוקי וכשר. ישנן שיטות שונות להלבין הון, כאשר המטרה הסופית היא שהכסף יוצג ממקור חוקי ושניתן להסבירו באופן מתקבל מבחינת רשויות המס ואכיפת החוק. עורך דין הלבנת הון עוסק בייצוג משפטי של לקוחות בתיקי הלבנה של הון, כסף שחור וכיוצא באלו.

הלבנת הון נקראת לעיתים גם כיבוס כסף – לוקחים כסף לא חוקי, מבצעים בו פעולות שונות או מניפולציות חשבונאיות כך שלבסוף הוא נראה נקי וללא קשר לפעילות עבריינית, להעלמת מס, לבעלים לא חוקי וכן הלאה מבחינת הגדרות החוק.

עבירות הלבנת הון

בישראל קיים חוק למניעת הלבנת הון אשר נחקק בשנת 2000 ומגדיר בדיוק מה נחשבת עבירת הלבנה ועוד מכלול נתונים ומידע משפטי הקשור לתחום זה. החוק מיועד להילחם בתופעת הלבנת ההון שהושג מפעילויות עברייניות, מהעלמת מס וכמו כן למנוע הגעה של כספים לארגוני טרור ולעצור את נתיבי הכסף השחור.

החוק מגדיר הלבנת הון כביצוע פעולה בכספים או נכסים אסורים כדי להסתיר את מקורם, את מיקומם, את זהות בעליהם האמיתיים ו/או פעולות שבוצעו בכספים או רכוש אלו. חשוב להבין כי רשויות המדינה רואות עבירות אלו בחומרה רבה ולכן החוק מאפשר סמכויות משמעותיות מאוד בהקשר לכך וגם הענישה המותרת הינה מחמירה מאוד.

חוק זה עבר לאורך השנים כמה שינויים והוכנסו בו תוספות שונות. כך, כמה וכמה עבירות מס עשויות בתנאים מסוימים להיחשב גם כעבירות על חוק איסור הלבנת הון, כאשר המשמעות היא ענישה פוטנציאלית חמורה בהרבה. עבירות מס אלה כוללות למשל מקרים מסוימים של עבירות מכס, הפקת חשבונית פיקטיבית בנסיבות מחמירות, עבירות מס הכנסה מסוימות וכן הלאה.

עבירות על חוק איסור הלבנת הון עלולות לגרור עונש מאסר בפועל של עד 10 שנים וכמו כן הטלת קנסות מנהליים גבוהים מאוד. מכאן ניתן להבין כי לייצוג משפטי איכותי, מקצועי ומתאים בתיקי עבירות הלבנת הון יש חשיבות אדירה עבור נחקרים ונאשמים.

נדגיש כי הון שחור שמנסים להלבינו מגיע פעמים רבות מפעילות עבריינית, אך גם כסף שהושג דרך העלמת מס הוא "שחור" ויש שינסו להכניס אותו למערכת הכלכלית הלגיטימית במטרה להלבין אותו. ההכנסה למערכת הכלכלית הלגיטימית נעשית למשל דרך ביצוע עסקאות רכישה שונות, המרות מט"ח, זכייה במשחקי הימורים עם הכסף, מסחר עם חברות קש, העברת הכסף לחו"ל וכן הלאה.

ייצוג משפטי בתיקי הלבנת הון

תיקי הלבנת הון כוללים גם לקוחות המגיעים מעולם הפשיעה, אך כמו כן משרדנו מייצג גם אישי ציבור, אנשי עסקים, בעלי מקצועות חופשיים ודוגמאות נוספות הנופלות תחת הגדרות החוק לאיסור הלבנת הון. אנו מייצגים את לקוחותינו לאורך כל הדרך, משלבי החקירה הראשוניים, דרך כל ההליכים המשפטיים ועד לסיום המוצלח של המקרה.

 • ליווי משפטי מלא בתהליכי חקירה מול גורמי חקירה ואכיפה
 • שחרור של חשבונות בנק שהוקפאו
 • שמירה על האינטרסים של הלקוח במקרים של ניסיונות חילוט רכוש
 • ניהול תהליך הגשת בקשה לתשלום כופר כחלופה להליך פלילי
 • ייצוג משפטי מלא לאחר הגשת כתב אישום בגין הלבנת הון, כולל בשלבי ערעורים ותביעות אזרחיות
 • ליווי למול הליכים של הטלת עיצומים כספיים והגבלות על חשודים ונאשמים בתיקי הלבנת הון
 • סיוע בינלאומי בתיקים חובקי עולם של הלבנת הון, עבירות מס ומשפט בינלאומי

בהתחשב בכך שעונש המאסר הפוטנציאלי בעבירות הלבנת הון הוא 10 שנות מאסר, לצד העובדה שהמדינה מחמירה כיום מבחינת ענישה, חקירה והגבלות על נאשמי עבירות אלו – אתם פשוט חייבים את הייצוג המשפטי האיכותי והמדויק ביותר.

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן