מיסוי בינלאומי הוא נושא ששומעים עליו בתקשורת בעיקר בהקשר של תאגידי ענק דוגמת גוגל או פייסבוק, אך בפועל הוא רלוונטי  גם עבור חברות ועסקים קטנים יותר, עבור עצמאיים ואנשים פרטיים בישראל. השנים האחרונות ראו היו כאלו של שינויים רבים בתחום המיסוי, רגולציה והעברת מידע בין רשויות וגופים פיננסיים, עובדה הממחישה אף יותר את החשיבות של ליווי מקצועי איכותי ומותאם אישית בהקשר להיבטי מיסוי בינלאומי.

כל ההכנסות של נישום ישראלי חייבות בדיווח

בישראל מונהגת כיום שיטת מיסוי אישית ולא על בסיס המיקום הגיאוגרפי של יצירת ההכנסה כפי שהיה נהוג בעבר, זה נכון הן ליחידים והן לגופים עסקיים המשמשים נישומים. זו אחת הסיבות המרכזיות מדוע מיסוי בינלאומי הוא נושא כה מהותי וחשוב כיום עבור גורמים רבים בכלכלה הישראלית.  כל נישום ישראלי חייב לדווח לרשות המיסים על הכנסותיו המלאות, מישראל ומהעולם, ולשלם בגין הכנסות אלו מס אמת בהתאם להחלטות פקידי השומה ולאמנות מס בינלאומיות.

לרשות המיסים יש תבחינים משפטיים ברורים מי מוגדר תושב ישראל ואלו גופים עסקיים מוגדרים כנישומים ישראלים ומחויבים להעביר דיווח הכנסות ונכסים מסודר וכמובן לשלם מס. עורך דין מיסוי בינלאומי יידע לנווט בצורה המקצועית והיעילה ביותר בסבך ההגדרות והתקנות כדי שאתם כנישומים תפעלו בהתאם לחוק וגם תבצעו תכנוני מס לגיטימיים ואופטימאליים מבחינה פיננסית.

אמנות מס למניעת כפל מס

מדינת ישראל חתומה על מעל 50 אמנות מס מול מדינות ברחבי העולם. אמנות אלו גם מגדירות העברת מידע בין רשויות מס במדינות שונות לגבי אזרחי מדינות רלוונטיים המחזיקים עסקים ונכסים באותה מדינה. כמו כן, אמנות המס הללו מיועדות למנוע תשלום כפל מס ולקבוע איזו מדינה תקבל את מרבית המס או את כולו במקרים בהם, למשל, אזרח ישראלי מייצר הכנסות מעסק או פעילות במדינה זרה.

גם כאן, כדי להתנהל בצורה היעילה והנכונה ביותר מבחינה חוקית וכלכלית, יש צורך בגורם מקצועי המכיר את התחום, בעל קשרים מקצועיים מתאימים בחו"ל והבנה מצוינת של חוקי המס הישראלים – גורם כמו משרד עו"ד קרן שקד.

היום כבר אי אפשר להסתיר מידע והכנסות!

חשוב להבין כי המציאות הרגולטורית, הפוליטית והפיננסית כיום מייצרת מצב בו כמעט בלתי אפשרי להעלים הכנסות בינלאומיות באופן יעיל ומתמשך, לא בתום לב ולא מתוך כוונה ברורה. אמנות מס, הסכמים בינלאומיים, תקנות מקומיות וגלובליות מחייבות ושינוי בהלך הרוח הציבורי יצרו כולם מציאות בה גופים פיננסים כמו בנקים בכל העולם מעבירים היום מידע לרשויות המס של מדינות שונות, רשויות מס משתפות ביניהן מידע ועוד שינויים מעשיים שהתבצעו או שעומדים להתבצע בכלכלה העולמית.

לכן תהליכים כמו הליך גילוי מרצון של רשות המיסים בישראל מתקיימים ומאפשרים למעלימי הכנסות ומס להסדיר מחדלי מס, לשלם מס אמת ולהימנע מהליכים פליליים. זהו היבט משמעותי ביותר בהקשר של מיסוי בינלאומי כיום.

שירות עורך דין מיסוי בינלאומי

משרד עו"ד קרן שקד והשותפים המשפטיים-עסקיים שלנו מספק מגוון רחב של שירותים בהקשר למיסוי בינלאומי, הכל באופן דיסקרטי, מותאם אישית ומקצועי ללא פשרות, בעזרת עורכי דין, רו"ח ומומחים רלוונטיים לכל מקרה.

 • ייעוץ וליווי לגבי מיסוי של השקעות פיננסיות בחו"ל – השקעות בני"ע והשקעות פיזיות בחו"ל
 • ייעוץ משפטי לגבי תכנוני מס בינלאומיים במציאות הדינמית והמורכבת של ימינו
 • ייעוץ וליווי משפטי של פעילות נדל"ן בחו"ל
 • ייעוץ וליווי של הקמת חברות בחו"ל, מבני מס בינלאומיים וצמצום חבות המס באופן לגיטימי ויעיל
 • ייצוג מלא בהליכי גילוי מרצון של נישומים ישראלים בעלי הכנסות מחו"ל
 • ייעוץ לגבי אמנות מס בינלאומיות עליהן ישראל חתומה
 • ייצוג מול רשות המיסים בהקשר לחקירות והליכים שונים לגבי מיסוי בינלאומי

המשרד מעניק שירות משפטי בהקשר ישיר או עקיף למיסוי בינלאומי ועוד מגוון שירותים משפטיים רלוונטיים, לעצמאים, אנשים פרטיים, חברות ועסקים.

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן