נוהל גילוי מרצון הוא הזדמנות משפטית להכשרת הון בלתי מדווח, תשלום מס אמת והימנעות מוחלטת מהליך פלילי בגין עבירות מס. הנוהל חודש בשנת 2018 לתקופה נוספת של שנתיים, בשורה חשובה ומשמעותית. כדי לנהל נכון תהליך הגשת בקשת גילוי מרצון ולהשלים את הכל באופן האופטימאלי, חשוב מאוד להיעזר בגורם מקצועי מיומן המכיר את החוק ואת היבטי הנוהל בצורה מפורטת – כי הרבה מאוד מונח על כף המאזניים והצלחת התהליך תבטיח לכם שקט נפשי וראש שקט במציאות של רגולציה משתנה.
משרד עו"ד קרן שקד מתמחה בתחום המיסוי, כולל ניסיון עשיר והצלחות מוכחות בבקשות גילוי מרצון בתקופת הקודמת בה הנוהל הופעל. אנו מלווים אתכם לאורך כל הדרך, מכינים עבורכם בקשה מפורטת ומנומקת ומוודאים שהכל כשורה כדי למקסם את סיכויי ההצלחה ולקבל את האישור המיוחל.

נוהל גילוי מרצון 2018

אחרי הפסקה בשנת 2017, רשות המיסים ומשרד המשפטים השיקו מחדש את נוהל גילוי מרצון בשנת 2018, כאמור לתקופה של שנתיים נוספות. הנוהל מאפשר לבעלי הון לא מדווח להעביר לרשות המיסים דיווח מפורט של כל ההון והנכסים שברשותם, לשלם את מס האמת הרלוונטי הנקבע לפי שומה מסודרת ולהסדיר לחלוטין את העניין ללא הליך פלילי או רישום פלילי.

תהליך גילוי מרצון מאפשר "להלבין" הון בלתי מדווח מישראל ומחו"ל – למשל בחשבונות בנק זרים, במזומן בחו"ל ובישראל, בנכסים בחו"ל וכיוצא באלו עם עוד מגוון דוגמאות. נוהל גילוי מרצון מיועד לעצמאים, בעלי עסקים שונים, חברות וכל אדם פרטי המחזיק כסף ו/או נכסים בחו"ל ובישראל שאינם מדווחים כהלכה לרשות המיסים הישראלית.

נוהל גילוי מרצון מאפשר להסדיר מחדלי מס שבוצעו דרך עבירות מס שונות, כאשר במהות העניין מדובר על הון לא מדווח שלא נגבה עליו מס האמת הרלוונטי. כך למשל אישור בקשת גילוי מרצון מסדיר ומונע הליך פלילי בגין עבירות מס כגון העלמת הכנסות, ניהול כוזב של ספרים, התחמקות מיסוי וכדומה. לא מדובר על הליך המבטל את רישום עבירות המס במקרים של עבירות מס טכניות כמו איחור בהגשת דו"ח.

בנוהל גילוי מרצון שהסתיים בשנת 2016 דווחו מעל 25 מיליארד שקלים בלתי מדווחים ונגבה מס בשיעור של כ-3 מיליארד ₪.

מסלולי גילוי מרצון

  • נוהל גילוי מרצון מציע 3 מסלולים אפשריים לנישומים המבקשים להסדיר הון והכנסות בלתי מדווחים.
    מסלול רגיל: הנישום חושף את זהותו ופרטיו כבר עם הגשת הבקשה לגילוי מרצון, הבקשה כוללת פירוט של ההון וההכנסות שלא דווחו.
  • מסלול אנונימי: המסלול הפופולארי ביותר, מסיבות מובנות. במסלול זה מגישים בקשת גילוי מרצון לרשות המיסים מבלי לחשוף את זהות הנישום מגיש הבקשה. רק אחרי קבלת האישור, הנישום נחשף מול רשות המיסים ומשלם את מס האמת ללא הליך פלילי.
  • הליך מקוצר: מסלול גילוי מרצון המאפשר להשלים את כל התהליך בתוך שבועות בודדים. מיועד למקרים בהם יש הון לא מדווח בסכום מקסימום של 2 מיליון שקל והכנסה חייבת במס של מקסימום חצי מיליון שקל.

מדוע כדאי להיכנס לנוהל גילוי מרצון? לפני שהמציאות תסגור עליכם!

המציאות הפיננסית והרגולטורית של ימינו שונה מאוד מזו של לפני כמה שנים, כך שהיום הרבה יותר קשה להעלים הכנסות והון בלתי מדווח. העולם הפיננסי נמצא בשינוי מגמה אדיר ורחב היקף של שיתוף מידע בין מדינות ושקיפות, וגם הישראלים מושפעים מכך באופן גורף. כדאי להיכנס עכשיו לתהליך של גילוי מרצון כי לא תהיינה עוד הרבה אפשרויות כאלו, יתכן וזהו החידוש האחרון של הנוהל.

כבר כיום מוסדות פיננסיים מעבירים לרשויות מדינה בכל העולם הרבה יותר מידע מאשר בעבר על בעלי חשבונות ומחזיקי נכסים, וקו זה הולך להתחזק. במהלך שנת 2018 צפוי צעד נוסף אשר יגביר את חילופי המידע בין מדינות שונות ובין מוסדות פיננסיים, כך שיהיה כמעט בלתי אפשרי להחזיק חשבון פיננסי מבלי שרשויות המס הישראליות יידעו על כך. ישראל חתומה על מעל 50 אמנות מס, הכוללות לעיתים גם הגדרות הדדיות של העברת מידע.

הוסיפו לכל אלו את חוקי FATCA מארה"ב המחייבות את רשויות ישראל להעביר לרשויות בארה"ב מידע על אזרחים הקשורים לארה"ב ומחזיקים נכסים פיננסיים, כאשר התהליך עובר גם הפוך עם דיווח לישראל על ישראלים בעלי נכסים בארה"ב.

כך שגם ישנה החמרת ענישה נגד מעלימי ועברייני מס וגם לרשות המיסים יש היום כלים מעולים ויעילים לאתר מעלימי מס. לכן מומלץ מאוד להיכנס בהקדם לתהליך של גילוי מרצון ולהימנע מההליך הפלילי וכל מה שכרוך בו בהמשך הדרך. מבחינה זו, הליך גילוי מרצון הוא חבל הצלה אמיתי למעלימי הכנסות ונכסים, בישראל ובחו"ל.

עורך דין גילוי מרצון

עו"ד קרן שקד וצוות המשקד מתמחה בבקשות גילוי מרצון ובהסדרה מוצלחת, יעילה ונטולת היבטים פליליים של הון בלתי מדווח. למשרד ניסיוןם רב, היכרות מעמיקה עם דיני המיסים והגדרות הנוהל ושורה של הצלחות בליווי לקוחות לקבלת ראש שקט והסגרת כל היבטי העלמת המס – בלי חקירות, בלי משפטים, בלי רישום פלילי ובלי קנסות.

לקביעת פגישת ייעוץ
Open chat