נוהל גילוי מרצון היווה הזדמנות משפטית להכשרת הון בלתי מדווח, תשלום מס אמת והימנעות מוחלטת מהליך פלילי בגין עבירות מס. נוהל גילוי מרצון הסתיים רשמית בסוף שנת 2019 ולא חודש מאז, כנראה באופן סופי במסגרת שינוי מדיניות האכיפה של רשות המיסים. כך שהלכה למעשה, בשנת 2020 וכנראה גם בשנים הבאות, אין יותר בישראל נוהל גילוי מרצון פעיל. אך למרות שינוי מהותי ולא לחלוטין הגיוני (לדעתנו המקצועית) זה, בכל זאת יש דרכים יצירתיות וחכמות ואפשר לבצע מו"מ מול רשות המיסים להסדרת עבירות מס ומניעת הליכים פליליים.

במיוחד במציאות בה נוהל גילוי מרצון הסתיים רשמית, כדי להצליח להגיע להסדר עם חסינות פלילית מול רשות המיסים, חשוב מאוד להיעזר בגורם מקצועי מיומן המכיר את החוק ואת היבטי הנוהל בצורה מפורטת. הרבה מאוד מונח על כף המאזניים והצלחת התהליך תבטיח לכם שקט נפשי וראש שקט במציאות של רגולציית מיסוי משתנה.

משרד עו"ד קרן שקד מתמחה בתחום המיסוי, כולל ניסיון עשיר והצלחות מוכחות בבקשות גילוי מרצון בתקופות הקודמות בהן הנוהל הופעל. עו"ד שקד עבדה בעבר כעורכת דין ברשות המיסים, כך שהיא מכירה את המערכת מבפנים ויכולה לסייע רבות, גם כאשר הנוהל עצמו כבר הופסק רשמית.

מה עושים בהיעדר נוהל גילוי מרצון רשמי?

אמנם נוהל גילוי מרצון הופסק ולא חודש בשנת 2020, אך כאמור בכל זאת יש מה לעשות ובניהול חכם של התיק והאירוע אפשר להגיע לתוצאות טובות ונטולות הליכים פליליים מול רשות המיסים, כולל הסדרת כל מחדלי המס, תשלום מס האמת שיוגדר וקבלת חסינות פלילית עבור אותן עבירות מס. אז אם מסיבות כאלו ואחרות, לא השלמתם את הליך הגילוי מרצון שלכם בשנים בהן הנוהל היה פעיל – אל ייאוש ועדיין אפשר לסגור את הסיפור בצורה אפקטיבית ותקינה מבחינת כל הצדדים.

אם אתם לא "על הרדאר" של רשות המיסים – מבחינה זו שאין נגדכם חקירה על העלמות מס ולא הגיע אליכם טופס מיוחד המבקש לדווח על כל הפרטים האישיים והכלכליים שלכם – אפשר ליזום פנייה מסודרת, מפורטת וחכמה לפקיד השומה הרלוונטי (אזרחי או פלילי) ולהתחיל מו"מ על הסדרת עבירות ומחדלי המס, תשלום המס הנכון וקבלת חסינות פלילית. כמו שהיה בנוהל גילוי מרצון, את התהליך אפשר להתחיל עבורכם בצורה אנונימית, כאשר משרדנו מתנהל מול רשות המיסים ולא חושף פרטים שלכם עד להתקדמות בתהליך וקבלת אישור להסדרה.

אם סכומי העלמת המס נמוכים יחסית או שאי הדיווח נעשה בתום לב, בהחלט קיים סיכוי טוב לסגירת התיק ללא הליכים פליליים ועם תיקון כל מחדלי המס שבוצעו, אפילו ללא תשלום קנסות מעבר לתשלום המס הנדרש – בדיוק כפי שהיה בהליך גילוי מרצון מלא ורשמי.

גם תיקים גדולים וכבדים יותר מבחינת סכומים וסוג עבירות המס, אפשר להסדיר בצורה חכמה ויעילה, ללא הליכים פליליים וגם בהיעדר הליך גילוי מרצון רשמי – בתיקים אלו ההתנהלות זהירה וחייבת להיות מדויקת במיוחד, לרוב ישירות מול פקיד שומה פלילי. תיקים כאלו יכולים להתקדם בכיוון של חקירה גלויה לעבירות מס, אשר תאפשר לכם לחשוף את המחדלים ולנהל דין ודברים בצורה אפקטיבית מול רשות המיסים על תשלום כופר כבר בראשית הדרך ומניעת הליך פלילי ארוך, יקר ומסוכן.

לבסוף, אפילו אם יש נגדכם חקירת מס פעילה, עדיין אפשר, בהתנהלות מושכלת, להגיע להסכמות לגבי תשלום כופר מס להסדרת הנושא ובמקום הליך פלילי.

למי מתאים הליך גילוי מרצון ?

נוהל גילוי מרצון פנה לכל הנישומים הישראלים שביצעו עבירות מס, מחדלי מס או החזיקו בנכסים בלתי מדווחים בישראל ובחו"ל. לכן גם ההליך שאנו מתארים כאן מתאים בפועל לרוב התיקים והמקרים בהם יש מחדלי מס שצריך להסדיר בהקדם ובחכמה כדי למנוע הליך פלילי שיכול להוביל לקנסות כבדים ועונשי מאסר בפועל. גם היום, יש לא מעט מקרים בהם אנשים פשוט לא יודעים כי הם חייבים לדווח על כל הנכסים וההכנסות שלהם, כולל מחו"ל, כדי לבדוק מה חבות המס שלהם – הליך של מעין גילוי מרצון לא רשמי, מתאים למגוון מצבים ואנשים ויכול בהחלט לספק תוצאות חיוביות ועדיפות על פני האלטרנטיבות הפליליות.

זכרו כי רשות המיסים לא רוצה לנהל סתם חקירות ארוכות, סבוכות ויקרות, בעיקר לא כאשר הנישום פונה עצמאית ובאופן יזום לרשות ומסדיר את עבירות המס – כך שבאמת אפשר לייצר עבורכם תוצאות של נוהל גילוי מרצון גם בהיעדר נוהל רשמי פעיל, בעזרת ליווי משפטי מקצועי, מדויק ומותאם אישית למקרה שלכם.

עורך דין גילוי מרצון

עו"ד קרן שקד וצוות המשקד מתמחה בבקשות גילוי מרצון ובהסדרה מוצלחת, יעילה ונטולת היבטים פליליים של הון בלתי מדווח. למשרד ניסיוןם רב, היכרות מעמיקה עם דיני המיסים והגדרות הנוהל ושורה של הצלחות בליווי לקוחות לקבלת ראש שקט והסגרת כל היבטי העלמת המס – בלי חקירות, בלי משפטים, בלי רישום פלילי ובלי קנסות.

    השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ
    דילוג לתוכן