במערכת הכלכלית הישראלית והעולמית, שוקי ההון הן כמובן וללא ספק מהשווקים הכלכליים החשובים והמרכזיים ביותר, שוק המשפיע על חייהם של כל האזרחים וממש לא רק על אנשי פיננסים והשקעות. שוק ההון כולל את כל ההיבטים והגורמים הקשורים למסחר בניירות ערך ומכשירים פיננסיים, בכלל זה הבורסות, גיוסי הון ציבוריים, הנפקות וכן הלאה. בהיותו כזה שוק ענק ומהותי לכלכלה, ישנם חוקים רבים הרלוונטיים במיוחד עבורו ונהלים שונים אשר נקבעו כדי למסגר את ההתנהלות וההתנהגות במסגרת שוק ההון, בישראל ובעולם. אי עמידה בחלק מחוקי שוקי ההון יכולה לעיתים לגרור אישום פלילי – מקרים מורכבים המחייבים עבודה עם עו"ד פלילי בעל היכרות והתמחות בשוק ההון.

מעטים הם עורכי הדין אשר מביאים גם התמחות במשפט הפלילי ובדיני המיסוי למשל ובו זמנית גם התמחות בשוק ההון, זאת כדי לתת ללקוחות מענה משפטי אופטימאלי ומלא במקרים הרלוונטיים. משרדנו עוסק בייצוג פלילי בשוק ההון ובעבירות שוק ההון. כאשר לצד ההתמחות בפלילים ובדיני מיסוי, המשרד בעל ניסיון וידע בייצוג תיקים כלליים הנוגעים להיבטי שוק ההון, הגבלים עסקיים ורגולציה.

שוק פיננסי עתיר חוקים ורגולציה

אחד הדברים המרכזיים שאפשר להגיד על שוק ההון, בישראל ובעולם בכלל זה,, הוא שזהו שוק פיננסי עתיר מאוד בחוקים, תקנות שונות ורגולציה ממשלתית מקיפה. זאת בדיוק בגלל היכולת של שוקי ההון להשפיע כלכלית ופוליטית על מדינות ועל גורמים שונים במדינה ובכלכלה. כל ההסדרה הזו כמובן מגדירה גבולות גזרה ברורים וממסגרת את ההתנהלות בשוק ההון בצורה טובה, ברורה ונכונה. אך מצד שני, פעמים רבות זה יוצר פתח לפרשנויות משפטיות רבות ושונות ויוצר מציאות מאתגרת הן עסקית, הן משפטית והן תפעולית כאשר די בקלות אפשר "לפספס" משהו ולייצר – אפילו בתום לב ובטעות – מצב של עבירות שוק הון.

מכיוון שמדובר על שוק כלכלי נרחב ומיוחד, עמוס בחוקים ורגולציה, כאשר מגיעים למצב בו יש צורך בייצוג משפטי פלילי בהקשר לעבירות שוק ההון, קריטי להיעזר בשירותי עו"ד המשלבים היכרות עם שני התחומים וכמו גם עם יכולת חקירה מעולה ובעלת היכרות עם הנפשות הפועלות והחשקנים בשווקים הפיננסי.

דוגמאות למקרים ומיוצגים בהקשר לשוק ההון

 • ייעוץ וייצוג משפטי של גופים עסקיים ומסחריים בהקשר לתהליכי הנפקות, גיוסי אשראי מהציבור, תשקיפים ורגולציה.
 • ייצוג חברות דואליות הנסחרות בבורסות שונות.
 • ייצוג ברוקרים, חברות ניהול תיקים, גופי ברוקראז', סוחרים וכן הלאה.
 • ייצוג משפטי של בתי השקעות וגופים פעילים בשוק ההון הישראלי והגלובאלי.
 • ייעוץ משפטי בהקשר לשוק ההון ולהגבלים עסקיים.
 • ייצוג משפטי בהליכים נגד פלטפורמות מסחר אינטרנטיות.
 • תיקים של הענקת ייעוץ השקעות ללא רישיון או בניגוד לתקנות.
 • ייצוג משפטי במקרי סחר במידע פנים.

רמות הענישה בעבירות שוק ההון נקבעות לפי מהות המקרה, הנסיבות, זהות הנאשם וכיוצא באלו. אך בהחלט ניתן להגיע למצב של אישומים פליליים חמורים על עברייני שוק ההון ועל הטלת עונשי מאסר בפועל, קנסות כספיים ועיצומים כלכליים.

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן