בכל הנוגע לכלכלה החדשה ולחדשנות פיננסית, אין ספק כי השנים האחרונות היו שנות המטבעות הוירטואליים. מאז השקת הביטקוין, הראשון והמוביל בכל תחום ה-Crypto-Currency, הושקו עוד מטבעות רבים ובחלקם (בעיקר ביטקוין) נרשמה תשואה אסטרונומית עבור סוחרים ומשקיעים. תשואות אלו, לצד התפתחויות נוספות בתחום גרמו גם לרשויות המס להתעורר ולהתחיל להחיל רגולציה ומיסוי על רווחים ופעולות מטבעות דיגיטליים. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר במיסוי מטבעות קריפטו ולסייע לכם בהתנהלות נכונה, חכמה וכדאית מול כל הרשויות הרלוונטיות.

בדיוק בגלל שעולם המטבעות הווירטואליים צעיר, מתפתח בצורה דינמית וגם מורכב מאוד טכנולוגית וכלכלית, גם הרגולציה סביב הנושא מתפתחת, דינמית ונמצאת בחיתוליה. דווקא תנאים אלו מאפשרים לנו, כמשרד משפטי המתמחה בדיני מיסוי, לייצג אתכם בצורה מדויקת, אפקטיבית ומותאמת אישית מול רשות המיסים ושאר גורמי רגולציה, בישראל ובעולם.

משרד בוטיק עם התמחות בנושא מיסוי ופעילות מטבעות דיגיטליים 

עו"ד קרן שקד נכנסה לתחום המטבעות הדיגיטליים כבר בשלביו הראשונים ולכן מביאה ידע נרחב בנושא בכללותו וברגולציה כלכלית ומיסוי קריפטו בפרט. עורכת הדין שקד כיהנה בעברה כפרקליטה בכירה במחלקה לתיקים מיוחדים של רשות המיסים – כך שהיא מכירה את מערכות המס מבפנים ויודעת להתנהל איתן ומולן בצורה אופטימאלית. ניסון זה, יחד עם התמחות מקיפה בדיני מיסוי בישראל ובחו"ל (אזרחי ופלילי) מאפשרים למשרד לספק שירות בוטיק יעיל ומדויק במכלול תיקים ונושאים הנוגעים לפעילות במטבעות וירטואליים.

ייצוג עורך דין מטבעות וירטואלים  – להתנהל נכון וחכם מול רשות המיסים

אם בשנים הראשונות של השקעה ומסחר בביטקוין וביתר המטבעות הווירטואליים שהושקו לאורך הדרך, רוב האנשים – וגם רשויות המס והרגולציה הממשלתיות – לא שמעו כלל על בלוקצ'יין, על מטבעות דיגיטליים מבוזרים ועל כל מה שהתחום המרתק והחדש הזה מאפשר ומציע לאנשים ולכלכלה, היום המציאות שונה לחלוטין. כך, עם העלייה בפופולאריות, בפריסה וגם במחירים של מטבעות וירטואלים, גם מדינות הבינו שהן חייבות להתעמק בנושא ו"להיכנס למשחק" כדי להתמודד עם שאלות חשובות ומהותיות לגבי מיסוי, ביצוע עסקאות, הלבנת הון, פיקוח וכן הלאה.

בעבר רווחי משקיעי ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים "עברו מתחת לרדאר" של רשות המיסים והלכה למעשה היו רווח נקי ופטור ממס. היום יש כבר תקנות והגדרות ברורות מטעם רשות המיסים, כולל תקדימים משפטיים שחייבו משקיעים בתשלום מס רווח הון בגין רווחים ממסחר בביטקוין.

רשות המיסים בישראל מגדירה מטבעות דיגיטליים כנכס פיננסי ולא כמטבעות, לכן המדיניות המוצהרת והמעשית היא שיש למסות רווחים ופעולות בנכסים פיננסיים חדשים אלו. אי לכך, בעלי ביטקוין, איתריום ושאר הסוגים חשופים לתשלום מס רווח הון על מימוש רווח ממסחר ובמקרים מסוימים אף תיתכן דרישה לתשלומי מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי בגין פעולות עסקיות בשדה הקריפטו.

מכאן שקיימת גם חובת דיווח לרשות המיסים על החזקה, פעולות ורווחים ממטבעות דיגיטליים, בין אם מראש בדיווחים תקופתיים רלוונטיים ובין אם בדיעבד בהליכי גילוי מרצון או דיוני שומה וכיוצא באלו. משרדנו יסייע לכם בצורה יעילה, חכמה ומותאמת אישית לפעול במסגרת החוק (גם לפני וגם אחרי תחילת הליכים נגדכם מטעם המדינה) וגם לשלם את מינימום המס האפשרי למקרה שלכם. צרו קשר היום לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית.

    השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

    דילוג לתוכן