מיסוי הוא תחום מורכב, נרחב ולא אחת סבוך, תחום בעל משמעויות כלכליות ענקיות עבור עסקים ועצמאיים וכמו שכל בעל עסק יודע, מיסוי הוא גם תחום שיכול להפוך עסקה לכדאית או לבלתי כדאית מבחינה פיננסית. לכן התנהלות נכונה וחכמה בהקשר למיסוי היא קריטית להצלחה עסקית, בטח במציאות העסקית התחרותית והדינמית המאפיינת את הנוף העסקי בישראל ובעולם בשנים האחרונות. שירות ייעוץ ותכנון מס הוא מרכיב חשוב בבניית התנהלות מס חכמה שכזו, כדי לקבל יותר ודאות, יותר בטחון וגם יותר פרטים כדי לנהל את העסק שלכם בצורה ומצלחת ורווחית יותר. 

כמובן שבראש ובראשונה קריטי לציין ולהבין כי ייעוץ ותכנון מס הם מרכיבים לגיטימיים לחלוטין ואף מתבקשים ממערכת מיסוי מודרנית ומתפקדת. עסקים בהחלט יכולים – ואף צריכים – לבצע תכנון מס חכם ומותאם אישית וזוהי דרך פעולה מקובלת לחלוטין על רשות המיסים, כל עוד כמובן שהכל נעשה בהתאם להוראות החוק ובשקיפות מלאה מבחינת עמידה בחובת הדיווח. 

 

המטרה המרכזית של תכנון מס

כאשר מדברים על שירות מקצועי של ייעוץ ותכנון מס עבור עסקים, עצמאים וגם אנשים פרטיים, יש מטרה אחת המנחה אותנו כל העת והיא המטרה המרכזית של ביצוע תכנון מס מותאם אישית. מטרה זו היא מן הסתם לשלם את מינימום המס שאותו נישום (תאגיד / עסק עצמאי / אדם פרטי) יכול לשלם, תוך כדי עמידה מלאה בדרישות החוק ובדיווח מלא ואמיתי לרשות המיסים. תהליך ייעוץ ותכנון מס כולל בניית מודל מותאם אישית, לגיטימי ויעיל לניהול נכון של תשלומי המס של הנישום, כך שבסיכומו של דבר אותו נישום ישלם את המס הנמוך ביותר שהוא יכול. במקרים רבים, תכנון מס מאפשר ניהול פיננסי יעיל וחכם יותר של העסק, הקצאת משאבים פיננסיים לצמיחת העסק, שדרוג תשתיות ותנאים לעובדים ושאר שימושים טובים שיש לכסף שנחסך בתכנון המס.

שוב, תכנון מס אינו התחמקות ממס ואינו מהווה כלל עבירת מס או עבירה פלילית. נהפוך הוא, כל עוד הצעדים נעשים בשקיפות ובהתאם לחוק ולהגדרות רשות המיסים, מדובר על מהלך לגיטימי ואף מתבקש.

 

אלמנטים של תכנון מס

ייעוץ ותכנון מס כולל מגוון אדיר של אלמנטים, צעדים ומהלכים שניתן לעשות כדי לתכנן את התנהלות המיסוי של עסק או נישום, כאשר הכל צריך להיעשות בהתאמה אישית מלאה לסוג, מהות ומאפייני העסק או הנישום. ככל שמדובר על עסק או אדם בעל פרופיל עסקי/פיננסי מורכב, גדול ומגוון יותר, כך תכנון המס יהיה מורכב ומסועף יותר וכך גם עולה הצורך לתשומת לב לפרטים ולעמידה מלאה בדרישות החוק. 

אלמנטים של תכנון מס שיכולים לעלות במסגרת בניית תכנית או בתהליך ייעוץ מס כוללים למשל הקדמה או דחייה של הוצאות עסקיות, איחודים ומיזוגים עסקיים/פיננסיים שונים או להבדיל הפרדות, תיעדוף של סוגי עסקאות מסוימות על פני סוגים אחרים, שיטות התאגדות רלוונטיות ומשתלמות יותר לעסק מסוים, הקמת פעילויות עסקיות בחו"ל, השקעות פיננסיות וריאליות בעסקאות מסוימות או ביעדים גלובליים מסוימים, גרירת הפסדים, פתרונות חכמים עבור סוגיות של מיסים עקיפים וכן הלאה עם אינספור אפשרויות ואלמנטים. 

רוצים לשמוע עוד על ייעוץ ותכנון מס חכם, מקיף ומותאם אישית? פנו היום לעורכת הדין קרן שקד לקביעת פגישת היכרות ותחילת יציאה לדרך משותפת. 

    השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ
    דילוג לתוכן