מאז ומתמיד וביתר שאת מאז השינויים שביצע ממשל טראמפ, יזמים ישראלים פנו לשוק האמריקאי לפעילויות עסקיות מגוונות ורבות, מה שמצריך ברוב המקרים הקמת חברה בארה"ב. בתור מדינה ענקית המורכבת הן ממשל פדראלי והן מממשל מדינתי נפרד, יש הרבה אפשרויות להקמת חברה בארה"ב מבחינת מיקום הרישום והתנאים השונים בהם יש לעמוד – אך באופן כללי יש היבטים דומים רבים ומאפיינים ספציפיים ואטרקטיביים יותר ליזמים ישראלים. נסביר על הקמת חברה בארצות הברית.

רישום חברה בארה"ב מהווה דרך טובה להקמת פעילות עסקית בכלכלה הגדולה בעולם, גם עבור יזמים בינלאומיים שאינם תושבי או אזרחי ארה"ב. על פי רוב, המבנה התאגידי והעסקי המתאים ביותר למקרים אלו יהיה חברת LLC, מבנה הדומה לחברה בע"מ בישראל.

שלבים רשמיים בהקמת חברת LLC בארה"ב

כל אחד יכול לפתוח חברת LLC בארה"ב ואתם לא צריכים להיות אזרחים אמריקאיים, השלבים המהותיים והכלליים בתהליך הקמת חברה בארה"ב הם:

 • בחירת מדינה: זו לא חייבת להיות המדינה בארה"ב בה תנהלו את רוב העסקים שלכם (למרות שלעיתים יש גם בכך היגיון) אלא חשוב לבחור במדינה המציעה לכם תנאים טובים מבחינת מיסוי, רגולציה לעסקים ומערכת משפט נוחה ליזמים בינלאומיים. לכן יזמים רבים בוחרים בהקמת חברה במדינת דלאוור.
 • בחירת שם לחברת LLC: לכל מדינה כללים משלה לגבי שמות של חברות המוקמות בשטחן.
 • ליווי רשמי מגורם מקצועי לרישום התאגדות: ההמלצה הכללית היא להיעזר מתחילת התהליך בגורם מקצועי לניהול וביצוע כל שלבי ההתאגדות כחברת LLC בארה"ב, עבור יזמים ישראלים מדובר על רו"ח/עו"ד המתמחה בהקמת חברות בחו"ל ולעיתים גם סוכן רישום התאגדות בארה"ב.
 • הגשת מסמכי התאגדות למדינה: שלב מעשי ראשון בהקמת חברה בארה"ב, הגשת מסמכי התאגדות הכוללים פרטים לגבי החברה, הפעילות העסקית, האם יש בעלים אחד או כמה בעלים וכיוצא באלו.
 • הסכם פעילות לחברה: לא נדרש בכל מדינה אך יכול להועיל בהיבטי התנהלות שונים. במהותו, זהו מסמך משפטי המתאר את מבנה הבעלות והליכי התפעול וההתנהלות של חברת LLC.
 • קבלת EIN: חלק ממרכיבי זיהוי המס של חברת LLC הוא ה-EIN, זהו מספר זיהוי מעסיק (אלו ראשי התיבות באנגלית). אין צורך במספר ביטוח לאומי אמריקאי או מספר זיהוי אישי מרשות המיסים האמריקאית וגם לא כתובת אמריקאית כדי לקבל מספר EIN.
 • פתיחת חשבון בנק בארה"ב: כדי להקים חברה בארה"ב צריך לפתוח גם חשבון בנק עבור חברת LLC, כאשר זה לעיתים החלק הכי מסובך כי הוא בהחלט עשוי להצריך ביקור פיזי שלכם בבנק.

מאפיינים של חברת LLC

חברה מסוג LLC לא מנפיקה הון מניות כמו חברה בע"מ בישראל או תאגיד בארה"ב אלא ההון שלה מוגדר תחת המושג המשפטי יחידות, כאשר בעלי החברה מוגדרים החברים בחברה ולא בעלי מניות. בעלים על חברות LLC יכולים להיות אנשים פרטיים, חברות אחרות, התאגדויות LLC אחרות ועוד ישויות משפטיות מותרות. כמו כן אין לרוב הגבלה על מספר החברים בחברה ואפשר גם להקים חברה עם בעלים (MEMBER) אחד בלבד.

בשונה מתהליכים אחרים של הקמת חברה בחו"ל, בהקמת חברת LLC בארה"ב אין הגדרת דירקטוריון לחברה ומי שמוגדר מנהל אכן נקרא רשמית במסמכי ההתאגדות מנהל. יתרון מהותי של חבר תLLC הוא האפשרות לקבוע מול הרשויות האמריקאיות במדינה בה קמה החברה איך להגדיר את הכנסות החברה מבחינת מיסוי. כך ניתן להגדיר את ההכנסות כנפרדות עבור החברה עצמה, כהכנסות של שותפות בין כמה "חברים" או הכנסות של בעלים יחיד. כך, אם לחברת LLC יש בעלים יחיד, רשויות המס בארה"ב יתייחסו להכנסות החברה באופן אינטגראלי כחלק מהכנסות אותו יחיד בשנת המס – במודל של "חברה שקופה" מבחינת המיסוי שלה ושל בעליה.

מכאן שיש יתרונות עסקיים וכלכליים (כולל במיסוי) רבים להקמת חברה בארה"ב במודל של חברת LLC. זהו גם אופן ההתאגדות הפופולארי והנגיש ביותר עבור יזמים ישראלים המבקשים להקים פעילויות עסקיות ופיננסיות בארה"ב. חשוב לנהל את התהליך בחכמה ועם דיוק חסר פשרות על הפרטים והתהליכים הנכונים – רשויות המס והרגולציה בישראל הם ממש לא הגופים המקבילים בישראל!

לכן אתם זקוקים לליווי מקצועי וצמוד של עו"ד המתמחה בהקמת חברות בחו"ל בכלל ובארה"ב בפרט, כאשר ידע במיסוי ומשפט כלכלי הוא יתרון שרק יכול לקדם את האופרציה העסקית שלכם באמריקה, תוך כדי הגנה על האינטרסים שלכם כאן בישראל.

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן