רבות כבר נכתב ונאמר על כך שבשנים האחרונות רשות המיסים הגבירה את מאמצי האכיפה שלה לגבי עבירות מס והיא יחד עם מערכת המשפט אף מיישמות החמרה בענישה בגין עבירות מס למיניהן. בתור משרד עו"ד מומחה למיסים, אנו בהחלט יכולים לאשר מגמה זו בתחום. לכן ההמלצה בכותרת אכן נכונה פוטנציאלית, מי שמעלים מס ומבצע עבירות מס חייב לקחת בחשבון שפעולות אלו עשויות לגרור עונשי מאסר בפועל.

קנס גבוה יכול להיות מכה כואבת עבור מי שהורשע בעבירות מס או סגר את "הסיפור" עם הליך אזרחי של קנס או תשלום כופר. אך עונש מאסר בפועל הוא חמור פי כמה ומדובר על משהו הרבה יותר קשה ל"עיכול" מאשר קנס כספי וכמובן שמדובר על משהו בעל השפעה מהותית לאין שיעור על המשך חיי האסיר לעומת תשלום קנס, גבוה ככל שיהיה.

הגדרות החוק לגבי עונשי מאסר בגין עבירות מס

  • החוק בישראל קובע כי בגין עבירות מס הכנסה טכניות – עבירות מס קלות יותר ושלא נעשו מתוך זדון להתחמק ממס – ניתן להשית עונש מאסר בפועל של עד שנה. נציין כי ברוב המקרים תיקים אלו נסגרים בתשלום קנס ולעיתים הטלת עונש מאסר על תנאי.
  • כאשר מדובר על עבירות מס הכנסה מהותיות – כאשר העלמת מס נכנסת לקטגוריה זו של עבירות קשות יותר – החוק מגדיר עונש מאסר בפועל מרבי של עד 5 שנים בנסיבות רגילות ועד 7 שנים בנסיבות מחמירות.

אפילו עבירות מיסוי אחרות כמו אי הגשת דו"חות מע"מ תקופתיים בזמן וכדומה עשויות לגרור עונשי מאסר בפועל או מאסר על תנאי. העלמת מס נחשבת בעיני המדינה לעבירה פלילית חמורה ובעלת השלכות אזרחיות רבות ולכן ההחמרה בענישה אמיתית ומשמעותית. בהחלט ראוי להיזהר, להימנע מהעלמות מס ולהיעזר בייצוג משפטי מקצועי ומעולה אם כבר נקלעתם לסיטואציה המורכבת של חקירה כלכלית על עבירות מס והליכים פליליים.

ליווי משפטי מדויק יכול להוביל לצמצום והקלת העונש ומניעת מאסר בפועל

החוק היבש מגדיר עונשי מאסר בפועל בהחלט לא מבוטלים בגין העלמת מס ועבירות מיסוי אחרות, אך קיים מן הסתם מרחב תמרון גדול מאוד לשופטים ולאנשי רשות המיסים. ליווי משפטי מותאם אישית, מקצועי ואשר מבוצע תוך היכרות מעמיקה עם התחום ועם מערכות רשות המיסים ללא ספק יכול לשפר את מצבכם כנאשמים ונחקרים. ייצוג משפטי מקצועי ומדויק יכול להוביל להקלה בעונש, הימנעות מעונשי מאסר בפועל ואפילו סגירת התיק בתשלום כופר וביטול הרישום הפלילי לנישום.

עו"ד קרן שקד ליוותה ומלווה תיקים רבים של העלמת מס, כאשר חרב עונש המאסר מרחפת מעל ראש הנחקר או הנאשם. תוך יישום ידע מקצועי נרחב, התאמה אישית והיכרות עמוקה עם מערכות רשות המיסים בתור עו"ד לשעבר בתוך הרשות, המשרד מצליח לא אחת להקל בעונש ולהימנע ממאסר בפועל ללקוחותיו.

    השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

    דילוג לתוכן