בימים אלו כל הזמן שומעים על גיוסי ענק של חברות סטארט-אפ ועל מיזמים טכנולוגיים שבמהירות שיא הפכו ל"יוניקורנים" או הגיעו לאקזיט מדהים, אך גם חברות מצליחות אלו התחילו לרוב עם אתגרים או מורכבויות של מימון סטארטאפים, בעיקר בשלבי הסיד ו-Stage 1. מכאן, שאלה אם כן אתם כבר אחרי אקזיט מרשים, כדי להגשים את הרעיון החדשני ומשבש השוק שלכם ולעלות שלב בפיתוח, גיוס כוח אדם ויציאה לדרך מעשית, אתם זקוקים למימון המתאים. 

מימון סטארטאפים מתאפשר כיום במגוון רחב של דרכים ומקורות, עם יותר אפשרויות מימון והשקעה מאי פעם. אך לצד השגת המימון הדרוש לכם מבחינת סכומים, יש חשיבות רבה גם לחיבור הסטארט-אפ שלכם עם מקורות המימון שהכי מתאימים לכם מבחינת חזון, ניהול, ראיית עתיד ומהות הפעילות העסקית/טכנולוגית שלכם וכמו כן לניהול מושכל ותקין של תהליך קבלת המימון. 

משרד עו"ד קרן שקד מספק שירותי בוטיק וליווי משפטי, עסקי ופיננסי לתהליכי מימון סטארט-אפים, גיוס משקיעים, הסכמי תיווך לגיוס משקיעים ומגוון שירותים למיזמי סטארט-אפ, בשלבים שונים של פעילות ובהתאמה אישית מלאה. 

 

עו"ד לליווי מהלכי מימון סטארטאפים

 

לא אחת, כאשר מדברים על גיוס משקיעים ל- startup חדשני או על מהלכי מימון סטארטאפים באופן כללי, לא אוטומטית חושבים על שירותי עו"ד בהקשר לכך. אך לצד המשקיעים עצמם, קרנות הון סיכון ושאר אפיקי מימון והשקעה במיזמים טכנולוגיים ועסקיים כיום, למעשה עורכי דין מהווים חוליה משמעותית וחשובה בכל תהליך השקעה וקבלת מימון. מיד נסביר מדוע וכיצד זה בא לידי ביטוי.

אפילו אם עו"ד מימון סטארטאפים לא משיגה לכם את המימון עצמו או מחברת אתכם למשקיעים ולגופי מימון רלוונטיים (על אף שגם שירות זה אפשרי לעיתים, בהתאם למקרה הספציפי), בהחלט מדובר על גורם מקצועי נדרש וחשוב לתהליך, בעיקר כדי לשמור שהכל נעשה בהתאם להוראות החוק והרגולציה ולא פחות חשוב, כדי להגן על האינטרסים שלכם כיזמים המחפשים מימון. 

כל פתרון מימון מחייב עבודה מסודרת, מוסדרת ורשמית ולפעול רק במסגרת החוק והרגולציה הרלוונטית. אך במקרה של מימון startups מדובר על משהו מורכב יותר ואשר במקרים רבים מחייב רגישות רבה יותר, יצירתיות והקפדה על הפרטים כדי להשתמש ביתרונות המימון ולא ליפול למלכודות או לבעיות בהמשך, מתוקף היותכם יזמים ובעלים של מיזם טכנולוגי-עסקי חדש. עו"ד מלווה אתכם במלוא מובן המילה, שומרת שהכל מתנהל כהלכה, מייעצת ומסייעת בשלל היבטים ונושאים וכמובן עוסקת באלמנטים המשפטיים והרשמיים המחייבים במסגרת קבלת מימון – חוזים, הסכמים, תנאים, דרישות, מיסוי, התאגדות וכן הלאה. וזה נכון בין אם מדובר על מימון SEED לסטארט-אפ קטן וצנוע ובין אם מדובר על גיוס ענק למיזם שאפתני וחדשני ברמה גלובלית המכוון להנפקה או לצמיחה עסקית למימדים גדולים במיוחד. 

 

שירותי עו"ד לליווי וייצוג בתהליכי מימון והשקעה בסטארטאפים

 

כאמור, כיום יש אפיקי מימון והשקעה רבים מאוד בסטארטאפים ומיזמים עסקיים – הון סיכון, מימון בנקאי, מימון המונים, הכנסת משקיעים פרטיים ומשקיעי אנג'ל, קרנות הון פרטיות וכן הלאה. לכן יש חשיבות מהותית לכך שעו"ד מימון סטארטאפים תספק שירות וליווי מותאם אישית ועם ראייה רחבה של התמונה. דוגמאות לשירותים משפטיים ומקצועיים של משרד עו"ד הקשורים למהלכי מימון סטארטאפים הן:

 • בדיקות נאותות למשקיעים פוטנציאליים או מקורות מימון רלוונטיים.
 • הכנה וליווי חתימה על חוזים והסכמי מימון / השקעה.
 • ליווי משפטי צמוד המגן על האינטרסים של יזמי ה- startup – למשל זכויות ניהול, חלוקת מניות ושליטה בחברה, מדיניות מכירה ומימוש וכיוצא באלו. 
 • ייעוץ משפטי לגבי היבטי מיסוי, רגולציה ובירוקרטיה בהקשר ישיר או עקיף של מימון סטארטאפים.
 • הקמה של קרנות הון – במקרים בהם מודל פיננסי כזה נדרש לצורך השקעה בחברה.
 • כתיבה והכנה של הסכמי תיווך גיוס הון – להסדרת ההתקשרות עם"פיינדר" המאתר משקיעים רלוונטיים. 
 • סיוע משפטי ועסקי במשא ומתן מול מקורת מימון פוטנציאליים ושמירה על האינטרסים שלכם כלקוחות המשרד ויזמי הסטארטאפ. 

מימון סטארטאפים לא רק מספק למיזם שלכם כסף אלא הוא צריך לספק גם בטחון וגם ערך מוסף בהיבטים אחרים ומגוונים, לכן קריטי לבחור במקור המימון או ההשקעה המתאים לכם ביותר ולוודא שכל התהליך מתנהל בצורה אופטימאלית. לכן אתם בהחלט צריכים ליווי צמוד של עו"ד המתמחה בתחום זה בדיוק. 

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן