אם הופקה עבורכם "שומה לפי מיטב השפיטה" ואינכם מסכימים עם מסקנותיה, אם קיבלתם הודעה על צו מס הכנסה שהוצא כנגדכם, אם יש לכם נכסים בחו"ל ואתם צריכים לדווח עליהם כהלכה לרשות המיסים, כמו גם מגוון מקרי מיסוי אחרים – אתם זקוקים לליווי ולסיוע של עו"ד מיסים המתמחה במיסוי אזרחי. משרד הבוטיק של עורכת הדין קרן שקד, מומחית במיסוי ובעברה עו"ד ברשות המיסים, מייצג לקוחות במכלול נושאי מיסוי אזרחי, עם שירות מדויק, חכם ומותאם אישית.

משרד עו"ד קרן שקד מייצג ומלווה לקוחות פרטיים, נישומים המוגדרים עוסקים, חברות וכמו כן משרדי רואי חשבון במגוון נושאים ומקרים של מיסוי אזרחי מול רשות המיסים ובתי המשפט. כל תיק ולקוח זוכה לטיפול משפטי חכם ויצירתי כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח, כולל הליכי משא ומתן מול רשת המיסים, הגשת השגות ועררים, ניהול ערעורים והליכים בבית המשפט ומכלול הנושאים הרלוונטיים להליכי מיסוי אזרחיים. בנוסף, המשרד מספק שירותים משפטיים מקיפים לגבי עבירות מס בהיבט הפלילי.

למשרד ניסיון עשיר ומוכח בדיוני שומה מול כל הגורמים ברשות המיסים, ייצוג משפטי מול גורמי פרקליטות ובבתי משפט, הליכי מיסוי אזרחי בהקשר למיסוי מקרקעין, ניהול הסכמי שומה, ליווי וייצוג בשימועים והליכים שונים הקשורים למיסוי אזרחי וטענות של רשות המיסים, בקשות לפריסת חובות מס וכן הלאה.

 

מה זה מיסוי אזרחי

בהקשר המשפטי, למונח מיסוי אזרחי יש משמעות שונה מאשר מה שרבים חושבים באופן אינטואיטיבי. הכוונה כאן אינה למיסים המוטלים על האזרחים או מיסים המיועדים למטרות אזרחיות אלא על מונח משפטי המתייחס לעבירות ובעיות בהקשר למיסוי, שאינן מוגדרות פליליות. כך, בעיות מיסוי אזרחי יכולות להיות הליכי בדיקה של רשות המיסים לגבי דיווחי המס של גורם כלשהו, פרטי או עסקי, שומת מס שנקבעה לנישום ללא דיווח מלא מצידו, ערעורים על שומות מס וקביעות של רשויות המס וכן הלאה.

עבירות מס וחילוקי דעות בהקשר למיסוי מול רשות המיסים ו/או פרקליטות מיסוי, נכנסות במקרים רבים תחת הקטגוריה של מיסוי אזרחי ולא תחת הקטגוריה, החמורה יותר במהותה, של עבירות מס פליליות.

 

מקרים ונושאים

גם לגבי נושאי מיסוי אזרחי, ההמלצה היא לקבל ייצוג וליווי משפטי מטעם עו"ד מיסים כבר מהשלבים המוקדמים ביותר של ההליך או של מחלוקת העולה מול גורמים ברשות המיסים. כך למשל, מקרים ונושאים הרלוונטיים לבעיות ודיוני מיסוי אזרחי כוללים, כמדגם חלקי בלבד, את הדוגמאות הבאות:

 • דיונים, השגות והגשת עררים לאחר קבלת שומה לפי מיטב השפיטה.
 • איתור ליקויים מהותיים לאחר ביקורת ספרים עבור עוסקים.
 • שימועים ברשות המיסים בעקבות מקרים כמו אי רישום תקבול.
 • חילוקי דעות בין נישום לרשות המיסים לגבי תשומות או שומת עסקאות.
 • חילוקי דעות או הליכי מיסוי אזרחי בהקשר למיסוי מקרקעין (מס רכוש, מס שבח, מס מכירה, מס שבח).
 • הגשה וניהול של הליכי השגות שומה, עררים וערעורים מול רשות המיסים או בית המשפט.
 • בקשות פריסת חובות מס.
 • הגשת ערעורים על צווים והחלטות של רשות המיסים.

כל מקרה ותיק של מיסוי אזרחי כולל מורכבויות משל עצמו ומאפיינים פרטניים, כך גם הטיפול שמשרד עו"ד קרן שקד מספק מותאם אישית, מקצועי, מדויק ודיסקרטי, כדי להגיע לתוצאות האופטימאליות האפשריות עבורכם.

צריכים ייצוג וליווי משפטי לגבי נושאי מיסוי אזרחי? פנו לעורכת הדין קרן שקד ותקבלו מענה מלא, מקיף ומדויק.

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן