כל סטארט-אפ או מיזם עסקי חדש זקוק להשקעת הון כדי לצאת לדרך, לפתח מוצר או שירות, לבנות מודל עסקי עובד ולצמוח בשוק היעד, כאשר היום במקרים רבים מאוד מקובל שחלק ניכר מההון הדרוש הזה משגים באמצעות הכנסת משקיעים, המזרימים כסף למיזם תמורת אחוזי בעלות בו. כך, לצד רעיון מעולה וחדשני, יכולות יזמות וניהול, כוח אדם מעולה ושוק המוכן לקבל את מה שיש לכם להציע, אם יש לכם סטארטאפ או עסק חדש ואתם מחפשים משקיעים, אתם צריכים להכיר את המורכבויות והמשמעויות של תהליך גיוס משקיעים. 

משרד עורכת הדין קרן שקד הוא משרד בוטיק, הבוחר בפינצטה את התיקים והלקוחות אותם הוא מלווה, עם מתן שירותים משפטיים מותאמים אישית בתחומי מיסוי, שוק ההון, כלכלה, חוזים וכמו כן ליווי משפטי של מהלכי גיוס משקיעים. 

 

מדוע צריך עו"ד לתהליך הכנסת משקיעים למיזם שלכם?

 

לרוב כאשר שומעים על גיוסי הון משמעותיים ומוצלחים של חברות סטארט-אפ ומיזמים עסקיים למיניהם, שומעים על היזמים ועל המשקיעים הפרטיים ו/או הקרנות שנכנסו כמשקיעים ושותפים, פחות נפוץ לשמוע על עו"ד בהקשר זה. אך הלכה למעשה, כמעט בכל הליך גיוס משקיעים – קל וחומר כאשר מדובר על סכומים גבוהים – מעורבים גם גורמים משפטיים לאורך כל שלבי התהליך. 

לצד העובדה שעורכת דין הפעילה בתחום בהחלט יכולה לקשר יזמים למשקיעים פוטנציאליים איכותיים ומתאימים, הצורך בליווי משפטי צמוד וספציפי להליכי הכנסת משקיעים הוא מובהק ומהותי. עו"ד גיוס משקיעים מביאה לשולחן התמחות בדיני תאגידים, חוזים והסכמים, משפט מסחרי וכלכלי, מיסוי, נושאים שבהחלט יכולים להיות רלוונטיים לתהליך גיוס ההון. מתוך כך, ליווי משפטי שכזה מסייע בהסרת חסמים לאורך הדרך, הכנת חוזי השקעה מפורטים ומושכלים, סיוע בתהליכי מו"מ לקראת השקעה ובאופן כללי שמירה על האינטרסים של הלקוחות לאורך כל התהליך. 

חשוב להבין כי תהליך גיוס משקיעים לא מתחיל ולא מסתיים באיתור אנשים או גופים עם כסף פנוי להשקעה וחיבור עם מיזם טכנולוגי או עסקי כלשהו. גיוס משקיעים חייב לחבר בין המשקיעים הנכונים לעסק הנכון עבורם, לוודא כי יש חזון וראייה משותפים של המטרות ומהות המיזם, לקדם ולהגן על האינטרסים של כל הצדדים תוך ראיית טובת המיזם העסקי ובעליו ועוד מכלול היבטים ואלמנטים שבהם עו"ד גיוסי הון מסייעת המון, לפני ומאחורי הקלעים. 

 

שירותי עו"ד לגיוסי הון והכנסת משקיעים למיזמים עסקיים

 

כאמור, באופן אידיאלי ואפקטיבי ביותר, משרד עו"ד לגיוסי הון והכנסת משקיעים ילווה את התהליך, או מצד היזמים המחפשים השקעות או מצד המשקיעים עצמם, לאורך כל דרכו, מגישושי ההשקעה הראשוניים, דרך עריכת הסכמי תיווך גיוס הון אם עובדים עם "פיינדר" ועד הכנה וליווי לגבי חוזי השקעה וחלוקת המניות במיזם. דוגמאות לשירותי עו"ד גיוס משקיעים הן למשל:

 • ביצוע או סיוע בביצוע בדיקות נאותות למשקיעים פוטנציאליים או מהצד השני למיזם בו שוקלים להשקיע.
 • ליווי, סיוע ולקיחת תפקיד פעיל במשא ומתן בתהליכי השקעה וגיוס הון.
 • ליווי מלא של כל נושא הסכמי תיווך גיוסי הון מול פיינדרים ומתווכים עסקיים המסייעים באיתור משקיעים.
 • ייעוץ וליווי בהיבטים הקשורים למיסוי, רגולציה וכדומה.
 • ייעוץ ליזמים המחפשים משקיעים כיצד לנהל את התהליך באופן מיטבי בהתאם לשלב ההשקעה ומיקום החברה במחזור חייה. 
 • סיוע מקצועי ומשפטי לביסוס יחסי עבודה / השקעה איכותיים ואפקטיביים בין הצדדים (יזמים ומשקיעים).
 • טיפול בביטול והסרה של חסמים רלוונטיים ופוטנציאליים שונים לאורך תהליך גיוס המשקיעים והכנסתם לעסקת השקעה במיזם.
 • הכנה של חוזים עסקיים בין הצדדים, להסדרת מודל ההשקעה, חלקות הבעלות, סמכויות ניהול, דירקטורים וכיוצא באלו. 

 

תהליך מושכל, יעיל ומנוהל נכון של גיוס משקיעים מחייב, הלכה למעשה, ליווי צמוד של עו"ד עם התמחות וניסיון בתחום ספציפי זה, ליווי שישמור עליכם ויסייע לכם לנהל את כל התהליך באופן האופטימאלי ובמסגרת החוק. 

  השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ

  דילוג לתוכן